تعمیر وتعویض ترموستات داکت اسپلیت

خانه » تعمیر وتعویض ترموستات داکت اسپلیت
تعمیر وتعویض ترموستات داکت اسپلیت

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

تعمیر وتعویض ترموستات داکت اسپلیت

در این جا ما برای شما تعمیر وتعویض ترموستات داکت اسپلیت و روش های آن را شرح می دهیم. ترموستات داکت اسپیلت ها در مدل های مختلف برای کنترل دمای محیط و کنترل دمای کانال هوا ، مورد استفاده قرار می گیرند. البته اکثر عموم مردم ترموستات های داکت اسپیلت را با نام کنترل داکت اسپیلت ممکن است بشناسند.

[/vc_column_text][vc_column_text text_larger=”no”]

روش نصب ترموستات داکت اسپلیت

ترموستات ها وسیله ای برای کنترل تاسیسات مکانیکی بوده که باید به شیوه مناسب و در جای مناسب نصب شوند تا بازده مورد نظر را ایجاد نمایند. کاری که ترموستات ها انجام می دهند، در واقع شبیه کار مغز در انسان است و دستور خاموش و یا روشن شدن وسایل مکانیکی از طرف ترموستات صادر می شود. علت اینکه گفته می شود، محل نصب ترموستات بسیار مهم است به خاطر حساسیت این دستگاه بوده که اگر در جای مناسبی نصب نشود، دستورات لازم برای خاموش و یا روشن کردن سیستم مکانیکی را به درستی صادر نکرده و عملکرد کل وسیله را تحت الشعاع قرار می دهند. حتما در نصب ترموستات داکت اسپلیت باید نکاتی که در اینجا ذکر می شوند رعایت شوند.

جای مناسب برای نصب ترموستات کجاست؟

انتخاب محل مناسب برای نصب ترموستات به عهده استادکار و شخص متبحر است. برخی محل های مناسب برای نصب ترموستات به شرح ذیل است:

اگر موتورخانه در طبقه همکف باشد و در کنار آن حداقل یک واحد مسکونی هم وجود داشته و نحوه لوله کشی در این ساختمان به شیوه سیفونی اجرا شده باشد، در این حالت ترموستات را باید در مسیر لوله برگشت نصب کنند تا بازدهی مناسب را داشته باشد.
در حالتی که مخزن آب گرم یکی از انواع دو جداره و یا مبدل حرارتی انتخاب شده و به شکل رو زمینی کار شده باشد در این حالت باید ترموستات را روی لوله برگشت و در مسیر کلکتور نصب کنند.
مورد دیگر نحوه نصب ترموستات های اتاقی هستند که برای تنظیم دمای اتاق در فصل تابستان و یا زمستان مورد استفاده قرار می گیرند.

در نصب ترموستات های اتاقی باید چه نکاتی رعایت شود؟

در درجه اول باید بدانید، باید روی دیوارهای داخلی نصب شوند و نه روی دیوارهای خارجی.
در جاهایی که حرارت بالا است، نباید نصب شوند. مثلا جاهایی که لوله بخاری وجود دارد یا لوله های مربوط به سیستم گرمایش و سرمایش قرار داده شده اند نباید قرار بگیرند.
ترموستات های اتاقی نباید جایی نصب شوند که نور مستقیم آفتاب به آنها بخورد.
در محل هایی که نور مستقیم لامپ وجود دارد، نباید نصب شوند.
ارتفاع مناسب برای نصب آنها از کف ۱۵۰ سانتی متر است. کمتر و بیشتر از آن در کارکرد ترموستات اتاقی اثر می گذارد

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text text_larger=”no”]

همکاران ما در نمایندگی سرویس داکت  اسپیلت و تعمیر داکت اسپلیت استاد سرما Ostadsarma ، با تکیه بر دانش فنی و مهارت بالای خود و استفاده از دستگاه های پیشرفته تعمیراتی، شما را در رفع مشکل یاری خواهند نمود.کلیه تعمیرکاران ما در زیمنه تعمیر و سرویس داکت اسپیلت دارای تخصص و مهارت کافی می باشند انها در برترین اموزشگاه های سطح شهر مهارت لازم را کسب کرده اند و همچنین دارای سالها تجربه کاری درخشان می باشند. هر کدام از تعمیرکاران ما در زمینه عیب یابی و تعمیرات داکت اسپیلت دارای تخصص و مهارت کافی می باشند.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_gallery interval=”3″ images=”9306,9307″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

چرا ترموستات کولر گازی داکت اسپلیت کار نمی‌کند؟ | تعمیر وتعویض ترموستات داکت اسپلیت

در حال حاضر اکثر کولرهای گازی دارای ترموستات دیجیتالی هستند، اما برخی از کولر گازی‌های داکت اسپلیت، ترموستات مکانیکی دارند. بسیاری از مردم به ترموستات کولر گازی سالم و در برخی مواقع قابل برنامه‌ریزی نیاز دارند تا قبض‌های برق خود را تحت کنترل نگه دارند. با این حال، این می‌تواند تنها در صورتی کار کند که ترموستات به درستی عمل کند. در غیر این صورت، شما با اتاق‌های خیلی سرد یا گرم سر و کار خواهید داشت که موجب خواهد شد قبض‌های برق بالا و زیادی داشته باشید. در زیر نکاتی را برای تست آن آورده‌ایم تا با توجه به آنها دیرتر نیاز به تعمیر کولر گازی داشته باشید.

مواردی که قبل از تعویض ترموستات کولر گازی باید در نظر بگیریم :

۱. آیا برق به ترموستات کولر گازی شما می‌رسد؟
اولین چیزی که هنگام برخورد با ترموستاتی که کار نمی‌کند باید کنترل کنید این است که آیا برق دارد یا نه. فقط بررسی کنید که تمام سیم‌های اتصال به آن، درست و محکم و ثابت هستند. پیچ‌های تمامی اتصالات آن را بررسی کنید و مطمئن شوید در جای خود محکم باشند.

۲. ترموستات را تمیز نگه دارید
ترموستات کولر گازی داکت اسپلیت باید تمیز باشد تا درست کار کند. پوشش آن را بردارید و به آرامی سیم‌های داخل را با استفاده از یک قلم‌مو تمیز کنید. هم چنین شما می‌توانید از هوای فشرده برای تمیز کردن استفاده کنید.

۳. سیم‌های سوخته و یا سولفاته شده
زمانی که شما ترموستات کولر گازی خود را باز می‌کنید، باید سیم‌های سوخته، شل یا زنگ‌زده و سولفاته شده را چک کنید. اینها باید محکم شوند و سیم‌های زنگ‌زده و سولفاته شده جایگزین شوند . این کار باعث خواهد شد که ترموستات شما دوباره کار کند.

۴. سطح زیر ترموستات را صاف کنید
ترموستات کولر گازی داکت اسپلیت باید به روی سطحی صاف قرار داده شود. در صورت نصب مورب یا کج به درستی کار نخواهد کرد. برای چک کردن این کار از یک تراز حباب‌دار استفاده کنید. علاوه بر این، ترموستات باید در ارتفاع یک و نیم متری از زمین قرار داده شود تا عملکرد مناسب داشته باشد.

۵. قرار دادن ترموستات کولر گازی در جای مناسب
یک دلیل دیگر برای یک ترموستات کولر گازی که به درستی کار نمی‌کند، می‌تواند قرار گرفتن در جای نامناسب باشد. ترموستات نباید در نزدیکی جریان هوا قرار داده شود و یا در جایی که زود خنک شود و یا سریع‌تر از بقیه خانه گرم شود، به طوری که موقعیت بد می‌تواند باعث شود که درجه‌حرارت به طور نادرست خوانده شود. ترموستات را در جایی که کاملا عایق است و دورتر از آشپزخانه و یا دیگر مکان‌هایی که می‌تواند گرم‌تر از بقیه خانه باشد، قرار دهید.

۶. مشکلات اهرم گرمایی
اهرم گرمایی یک اهرم کوچک بر روی یک مقیاس کالیبره در داخل ترموستات است. این اهرم باید یک سطح را جابه‌جا کرده یا بر روی قسمت دیگر بچسبد. اگر کولر به طور و یا در صورتی که کولر گازی برای مدت طولانی روشن باشد، با حرکت این اهرم، باعث تنظیم دمای محیط خواهد شد. این کار تضمین خواهد کرد که دمای محیط خانه برای مدت طولانی راحت و با ثبات است.

۷. تعویض ترموستات معیوب
این وسیله برای کنترل کولر گازی استفاده می‌شود و اطمینان خواهد داد که دما در محیط داخل به اندازه‌ای که احساس راحتی را برای افراد فراهم می‌کند، باقی خواهد ماند. ترموستات کولر گازی به هنگام تنظیم شدن به منظور حفظ سطح مطلوب دما در داخل خانه اشاره می‌کند. عملکرد ضعیف آن را می‌توان با تمیز کردن آن و یا موقعیت‌یابی مناسب آن تعمیر کرد. با این حال، گاهی اوقات لازم است که آن را تعویض کنید. این کار توسط یک برق‌کار واجد شرایط انجام می‌شود که اطمینان حاصل می‌کند که آن در یک حالت سطح در ارتفاع مناسب در یک مکان مناسب در داخل منزل قرار داده می‌شود.

در حالی که یک ابزار ضروری برای کمک به حفظ دمای مناسب محیط در خانه است و همچنین مقادیر قابل توجهی از هزینه قبض برق را کاهش می‌دهد، می‌تواند بد عمل کند، کولر را خاموش نگه دارد، یا با قطع نکردن جریان برق کمپرسور باعث سرمای زیاد و باعث ناراحتی شود. ترموستات که کار نمی‌کند می‌تواند به خانه‌ای منجر شود که خیلی گرم یا خیلی سرد باشد و به طور کلی ناخوشایند باشد . وقتی دمای داخل خانه بالا می‌رود، باید کولر گازی را بصورت دستی روشن کنیم که این کار برای مدت طولانی دشوار خواهد بود. با این حال، داشتن تنظیم مناسب به راحتی با نگه داشتن دما و به صورت قابل اعتماد ساده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نصب ترموستات داکت اسپلیت
مقاله قبلی

نصب ترموستات داکت اسپلیت

مقاله بعدی

سرویس تخصصی داکت اسپلیت لنوکس Lennox

سرویس تخصصی داکت اسپلیت لنوکس Lennox
شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.