تعمیر و سرویس داکت اسپلیت مدل سقفی ال جی LG در منظریه

خانه » تعمیر و سرویس داکت اسپلیت مدل سقفی ال جی LG در منظریه
سرویس و تعمیر کولر گازی در منظریه تهران

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

سرویس و تعمیر داکت اسپلیت ال جی LG مدل سقفی در منظریه تهران

 

همکاران ما در شرکت استاد سرما زمینه سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در منظریه تهران،  تعمیرات داکت اسپیلت/سرویس داکت اسپیلت/شارژ گاز داکت اسپیلت/تعمیر برد داکت اسپیلت و تمامی خدمات پس از فروش داکت اسپیلت در خدمت شما دوستان عزیز میباشد. باید به این نکته توجه بفرمایید تمامی دستگاه ها به مرور زمان و کارکردشان دچار استهلاک می شوند و تا امروز دستگاهی اختراع و تولید نشده که استهلاک آن صفر باشد  ولی ما میتوانیم با ایجاد شرایطی مطلوب ، عمر کاری دستگاه را تا چندین برابر افزایش دهیم و از بروز مشکلات و بوجود آمدن هزینه های تعمیراتی زیاد جلوگیری کنیم.

تعمیرات کولر گازی در منظریه

چند نکته خیلی مهم وجود دارد که شما دوستان با رعایت آنها میتوانید از خرابی و افزایش مصرف برق کولر گازی حدالامکان جلوگیری فرمایید.

  • بررسی مقدار گاز داخل کولر گازی هر سال یک بار (ابتدای شروع فصل گرما)
  • تمیز نگه داشتن کندانسور کولر گازی (شستشوی پره های کندانسور با آب تحت فشار) حداقل هر سال یک بار
  • شستشوی فیلترهای اوپراتور کولر گازی حد اقل هر شش ماه یکبار

 

آشنایی با قسمتهای مختلف کولر گازی:

کندانسور کولر گازی:

یکی از  موارد خیلی مهم که در مصرف برق و عمر کولر گازی تاثیر دارد محل قرارگیری کندانسور میباشد. کندانسور کولر گازی به نحوی باید قرار گیرد که در مسیر پرتاب باد (جلوی کندانسور) دیوار و یا قطعه ای قرار نگیرد و انتقال حرارت بین کندانسور و محیط بخوبی صورت گیرد.

اوپراتور کولر گازی:

اوپراتور کولر گازی همان یونیت داخلی کولر گازی میباشد که دارای دو عدد فیلتر در داخل است و باید هر شش ماه یکبار توسط شما و یا سرویسکارما در منظریه تمیز و شستشو گردد.

لازم بذکر است در محیط هایی که در انها جهت سرمایش از کولر گازی استفاده میشود به خاطر وجود فیلتر هوا در کولر گازی ذرات معلق هوا و آلودگی هوا به مقدار پنج برابر کمتر از محیط هایی است که کولر گازی ندارند.

کمپرسور کولر گازی:

کمپرسور کولر گازی قلب کولر گازی و گرانترین قطعه کولر گازی میباشد که ۹۹ درصد قابل تعمیر نبوده و در صورت آسیب دیدن باید تعویض گردد.

مهمترین هدف از سرویس و نگهداری سالیانه داکت اسپلیت در منظریه جلوگیری از سوختن و آسیب دیدن کمپرسور کولر گازی میباشد.

بیشترین مصرف برق کولر گازی به کمپرسور آن وابسته است در صورتی که کمپرسور کولر گازی برند خوبی باشد و شرایط کاری کولر گازی خوب و نیز کمبود گاز در کولر گازی وجود نداشته باشد کمپرسور کولر گازی عمری طولانی و مصرف برق پایین تری خواهد داشت.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text text_larger=”no”]

خازن کولر گازی:

خازن کولر گازی خازن ها برق را در خود ذخیره کرده و هنگامی که کولر گازی روشن میشود به کمک کمپرسور آمده و به زبان ساده مقدار برق بالایی را به کمپرسور میدهد تا کمپرسور بتواند از حالت سکون روشن شده و به سرعت بالایی برسد.

اگر خازن کمپرسور خراب باشد کمپرسور توانایی روشن شدن را نخواهد داشت یعنی با اینکه برق وارد کمپرسور شده اما کمپرسور را نمی افتد و اگر کولر گازی در حالت روشن باقی بماند کمپرسور به شدت داغ کرده و اورلود خواهد کرد. و نیز اگر اورلودکردن کمپرسور ادامه داشته باشد کمپرسور کولر گازی خواهد سوخت و مصرف کننده متحمل هزینه زیادی جهت تعویض کمپرسور خواهد گردید.

خازن کولر گازی چیست ؟

 نکته خیلی خیلی مهم در کولرهای گازی این است که، اگر کولر گازی روشن شود ولی به هر دلیلی باد خنک نداشته باشد سریعا باید خاموش گردد. مشاهده شده با اینکه کولر گازی باد خنک نمیدهد ولی بعضی از افراد به عنوان پنکه از کولر گازی استفاده میکنند که این باعث آسیب دیدن کمپرسور خواهد شد.  پس در صورتی که کولر گازی باد خنک ندهد یا مقدار خنکی کولر گازی کم باشد به هیچ عنوان نباید از کولر گازی استفاده شود.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”8415″ img_size=”full” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row]

فیلتر کولر گازی
مقاله قبلی

مزایای استفاده از فیلتر در کولر گازی

مقاله بعدی

سرویس و تعمیر داکت اسپلیت سامسونگ samsung در منظریه

سرویس و تعمیر کولر گازی در منظریه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.