تغییر فصل در داکت اسپلیت: از راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت تا سرویس و تعمیر ارزان سرمایش آن

خانه » تغییر فصل در داکت اسپلیت: از راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت تا سرویس و تعمیر ارزان سرمایش آن
تغییر فصل در داکت اسپلیت

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

تغییر فصل در داکت اسپلیت: از راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت تا سرویس و تعمیر ارزان سرمایش آن

یکی از کاربردهای اصلی مربوط به داکت اسپلیت ها تغییر فصل در داکت اسپلیت هاست که از راه اندازی سیستم گرمایش برای داکت اسپلیت گرفته تا سرویس و تعمیر ارزان سرمایشی آن از جمله این موارد می باشد. شما عزیزان گرامی بایستی با حوه تغییر فصل در داکت اسپلیت ها آشنا شوید.

مراحل راه اندازی سیستم گرمایش داکت اسپلیت و نحوه تغییر فصل در داکت اسپلیت ها

  • یونیت داخلی و خارجی را شستشو داده و نظافت کنید

با رسیدن فصل زمستان، برای آن که داکت اسپلیت از حالت سرمایش به گرمایش تغییر وضعیت دهد، نیاز بوده که به عنوان اولین قدم فیلتر یونیت داخلی را شستشو دهید. به منظور انجام این کار پس از باز نمودن دریچه بازدید داکت اسپلیت و یا جدا نمودن آن از دستگاه به طور کامل آن را بشویید. بعد از آن نوبت به یونیت خارجی خواهد رسید، با کمی دقت می توان شبکه ای با فین‌های شبیه رادیاتور اتومبیل را در بخش پشتی یوینت خارجی مشاهده نمود. به منظور شستشوی این بخش به طوری که موتور فن دستگاه آب نبیند با آب و مواد شوینده آن را بشویید. برخی از افراد بر این باورند که سرویس سالیانه داکت اسپلیت در فصل بهار و به منظور تغییر حالت گرمایش به سرمایش کفایت نموده و نیازی نیست که در پاییز نیز این کار را تکرار نمود. اما واقعیت آن است که سرویس و شستشوی داکت اسپلیت ها باید در هر دو فصل انجام شود. به کمک سرویس دوره ای دستگاه به راحتی می توان خیلی زودتر به مشکلات کوچک تر به وجود آمده در دستگاه پی برده و سریع تر آن ها را برطرف نمود.

  • شیرهای ورودی و خروجی آبگرم داکت اسپلیت را باز کنید

چنانچه موتورخانه مرکزی وظیفه گرمایش ساختمان را برعهده داشته نیاز به باز کردن شیر فلکه های ورودی و خروجی آب گرم متصل به کویل آبگرم دستگاه می باشد.

و در صورت تامین گرمایش واحد به شکل جداگانه و به وسیله پکیج، شما توانسته برای انجام این مرحله بخش گرمایش پکیج را روشن نمایید، هر چند در صورت نیاز به فعال بودن حوله خشک کن واحد در فصل زمستان این امکان را داشته تا باز هم پکیج را بر روی حالت گرمایشی حفظ نمایید.

  • حالت دستگاه را از روی کنترلر یا ترموستات تغییر دهید

اکنون وقت آن رسیده که در این مرحله وضعیت دستگاه را با استفاده از کنترلر دستگاه روی حالت HOT گذاشته و دمای دلخواه را در محدوده ۱۸  تا ۲۵ درجه قرار دهید، گفتنی است کمپرسور برمبنای دمای محیط روشن و خاموش خواهد شد، در واقع در صورت گرم نبودن هوا و قرار داشتن دما در نزدیکی ۲۳ درجه چنانچه شما دمای ۲۵ درجه را انتخاب نمایید، باد خارج شده از دستگاه در چنین حالتی گرم می باشد. از این رو دما را در همان اول بر روی ۱۸ درجه گذاشته و پس از آن که کمی دستگاه کار نمود و بعد از آن احساس کردید که هوای محیط سرد می باشد اقدام به افزایش دما نموده و دمای مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

نکات قابل توجه در زمان استفاده از داکت اسلپیت ها

در زمان استفاده از گرمایش داکت اسپلیت و در سرما نیاز بوده که اطراف یونیت خارجی باز بوده و پشت دستگاه مکش هوای کافی وجود داشته و جلوی دستگاه نیز دارای دهش مناسب باشد. درزمان روشن بودن دستگاه حتما به این مورد توجه داشته که دریچه های خروجی دستگاه (دریچه های موجود در اتاق های مختلف) باز بوده و دست کم ۵۰ درصد دریچه ها باز بمانند. چرا که با این کار در کویل و اوپراتور هوای کافی در جریان بوده و از یخ زدگی جلوگیری خواهد شد، به ویژه در دستگاه هایی که کویل آب گرم در مجاورت اوپراتور می باشد. به کمک موارد ذکر شده در این مطلب شما به راحتی قادر به تغییر وضعیت داکت اسپلیت خواهید بود و در فصل سرما می توانید دمای محیط را گرم سازید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت
مقاله قبلی

راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت

مقاله بعدی

هزینه نصب کولر گازی در تهران

هزینه نصب کولر گازی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.