خدمات ویژه نصب و شارژ و سرویس و تعمیر کولر گازی

رفع آبریزی کولرگازی

رفع آبریزی کولرگازی

رفع آبریزی کولرگازی

امروزه یکی از سیستم‌های پرکاربرد در واحدهای تجاری و مسکونی کولرگازی می‌باشد. در اکثر مواقع مشکلاتی اعم از نشتی آب کولرگازیرخ می‌دهد که باید علت نشتی آب و نحوه ی رفع آبریزی کولرگازی جستجو شود. علت نشتی آب کولرگازی معمولا ضربه خوردن لوله‌های آب و یا مسدود شدن راه آن‌ها و … می‌باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت کلی با علت نشتی آب و نحوه ی رفع آبریزی کولرگازی آشنا شوید.

علت نشتی آب کولرگازی چیست؟

در برخی موارد که شما با این مشکل روبه رو می‌شود به این فکر می‌کنید که لوله آب ترکیده است و دستگاه نشتی می‌کند در صورتی که این تصور در بیشتر مواقع اشتباه است و علت اصلی آن سیستم تهویه مطبوع شما می‌باشد استاد سرما ( نسیم سرویس ) در نظر دارد در ادامه علت نشتی آب کولرگازی را برای شما توضیح دهد.

اولین علت نشتی آب کولرگازی می‌تواند خرابی و ایراد از ورودی آب گرم کولرگازی باشد که در هنگام ورود آب چکه کرده و محیط اطراف خود را خیس می‌کند. راه حل رفع این علت نشتی آب کولرگازی برسی لوله‌ها و شیرهای ورودی است و در صورت مشاهده هرگونه نشتی درون آن‌ها باید آن قطعات تعویض و یا تعمیر شوند.

یکی دیگر از علت نشتی آب داکت اسپلیت مسدود بودن شیلنگ‌های درین (شیلنگی که آب خروجی داکت اسپلیت را به بیرون هدایت می‌کند) می‌باشد. برای رفع این مشکل باید شیلنگ را تعویض کنید و یا انسداد و گرفتگی آن را برطرف کنید.

باز شدن ناگهانی درین پس از مدتی کار کردن که برای رفع این علت نشتی آب داکت اسپلیت می‌توانید به راحتی آن را ببندید.

درست نصب نکردن یونیت داخلی و یا تراز نبودن آن هم یکی از مهم ترین علت نشتی آب داکت اسپلیت می‌باشد که راه حل رفع آن درست نصب کردن در مرحله اول می‌باشد.

از دیگر علت نشتی آب داکت اسپلیت‌ها عایق نبودن لوله‌های انتقال آب به داکت اسپلیت می‌باشد. چرا که در صورت عایق نبودن امکان یخ زدن آن‌ها وجود دارد و پس از گرم شدن و آب شدن یخ‌ها آب از آن چکه خواهد کرد. راه حل رفع این علت نشتی آب داکت اسپلیت استفاده از لوله‌های عایق می‌باشد.

در آخرین مرحله علت نشتی آب داکت اسپلیت احتمال کم بودن گاز داکت اسپلیت وجود دارد. در صورت کم بودن گاز داکت اسپلیت درون لوله‌ها یخ زده و نمی‌تواند به درستی حرکت کند پس از مدتی که گرم شده و حرکت می‌کند و از لوله‌ها آب زیادی سرازیر می‌شود. راه حل رفع این موضوع این است که گاز داکت اسپلیت مجددا شارژ شود.

برای تعمیر کولرگازی منزل و محل کار خود در صورت بروز نشتی و آبریزی و رفع آن در کولرگازی حتما با ما تماس بگیرید.