رفع سر و صدا در داکت اسپلیت

خانه » رفع سر و صدا در داکت اسپلیت

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

رفع سر و صدا در داکت اسپلیت

شناخت راه‌های کاهش و رفع سر و صدا در داکت اسپلیت ( split and air conditioner ) شرایط را برای از بین بردن صدای آزار دهنده در هنگام استفاده از این سیستم فراهم می‌آورد. نصب این سیستم در یک مسیر و جایگاه نامناسب باعث بوجود آمدن صداهای ناهنجار و آزار دهنده از داکت اسپلیت است. عایق صدای داکت اسپیلت از جمله راه‌های کاهش صدای داکت اسپلیت بوده و امروزه استفاده از آن بسیار رواج پیدا کرده است. صدایی که از الکترو موتور فن داکن‌ها در داکت اسپلیت ایجاد می‌شود به حدی آزاردهنده است که پیدا کردن راه‌های کاهش صدای اسپیلت را به یک دغدغه برای افراد تبدیل کرده است. در کنار مزایای استفاده از داکت اسپلیت‌ها همچنان صدای ناهنجار ایجاد شده از آن یک عیب اساسی در داکت اسپلیت به شما می‌آید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

راه های کاهش سر و صدا در داکت اسپلیت

راه‌های کاهش و سر و صدا در داکت اسپلیت، با کاهش صدای فن کویل و کاهش صدای فن تهویه گاها اشتباه گرفته می‌شود. داشتن اطلاعات کافی درباره سیستم داکت اسپلیت قبل از خرید و جایگذاری مناسب این سیستم تا حد زیادی از مواجهه شما با ایراداتی مثل صدای داکت اسپلیت پیشگیری می‌کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

علت صدای ایجاد شده از داکت اسپلیت

صدای ایجاد شده در داکت اسپیلت از فن کویل و چیلر بیشتر بوده و یافتن راه‌های کاهش صدای داکت اسپلیت را برای افراد به یک نیاز و دغدغه تبدیل کرده است. داکت اسپلیت یک سیستم دو تکه تشکیل شده از یک یونیت داخلی و یک یونیت خارجی که با یک لوله مسی به هم وصل شده اند می‌باشد. صدای کارکرد داکت اسپلیت در اثر فعالیت فن بزرگ نصب شده در داخل اپراتور است. این فن برای به جریان انداختن هوا به داخل خانه در این سیستم تعبیه شده است. فن بزرگتر قرار گرفته در داکت اسپلیت صدای ایجاد شده را از طریق کانال‌های هوا به داخل فضای منزل منتقل می‌کند. نصب در جای مناسب و مشورت گرفتن از افراد مطلع در نصب و راه اندازی داکت اسپلیت از راه‌های کاهش صدای داکت اسپلیت است.

راه‌های کاهش صدای داکت اسپلیت

برای ایجاد صدای داکت اسپلیت دو منبع احتمالی صدا وجود دارد. اولی یونیت خارجی بوده که مجهز به کندانسور و کمپرس لرزشی که هنگام فعالیت صدای آنها از طریق کانال وارد ساختمان می‌شود، دومی که درصد بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد صدای فن یونیت داخلی ساختمان است که در زیر سقف کاذب نصب می‌شود. بنابراین از راه‌های کاهش صدای داکت اسپلیت می‌توان به نکات زیر اشاره داشت:

  • یونیت داخلی در فضایی به دور از اتاق خواب و اتاق پذیرایی نصب شود، که بهترین جا راهروی ورودی منزل است.
  • به جای کانال کشی چهار گوش گالوانیزه از کانال‌های گرد انعطاف پذیر (flexible) استفاده شده و کانال‌ها با عایق پوشانده شوند.
  • دریچه برگشت هوا با رعایت استاندارد در مسیر کانال یونیت داخلی نصب شود.
  • عایق صوتی در دریچه بازدید یونیت داخلی برای کاهش صدا نصب شود.
  • استفاده از سیستم یا موتور فن‌های اینورتر که اصلاحا متغیر نیز گفته می‌شود، یکی از راه‌های کاهش صدای داکت اسپلیت است که تا حدودی گران به نظر می‌آید.
  • تراز نبودن دستگاه، نامیزانی‌های نصب و رعایت نکردن استاندارد‌ها به مرور منجر به ایجاد صدای داکت می‌شود. بنابراین از افراد متخصص برای نصب داکت اسپلیت مشورت و همراهی بخواهید.
  • در واحد‌های بزرگ به جای استفاده از یک داکت اسپیلت با حجم بالا از چند داکت اسپیلت با ظرفیت پایین استفاده کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

مقاله قبلی

سرویس داکت اسپلیت در محل

مقاله بعدی

قیمت و هزینه عیب یابی و تعمیر کولر گازی

شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.