علت بوی بد کولر گازی

خانه » علت بوی بد کولر گازی
علت بوی بد کولر گازی

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

بوی بد در کولر گازی یا علت بوی بد در کولر گازی

شما برای اینکه یک کولر گازی سالم داشته باشید در مواجهه با بود بد در کولر گازی باید حتما علت بوی بد در کولر گازی را جستجو کنید. و تا رفع بوی بد در کولر گازی اقدام نمایید و حل کنید. یکی از مشکلات کولر گازی که برخی از مشتریان از آن گلایه می کنند، بوی بد و نامطبوع در کولر گازی است. متاسفانه در برخی از موارد دیده می شود که در مدت کوتاهی بعد از روشن شدن کولر، بوی بدی در هوا پخش می شود که گاها غیر قابل تحمل بوده و افراد ترجیح می دهند گرمای هوا را تحمل کنند و از این بو در امان باشند. دلایل بوی نامطبوع کولر گازی متعدد است و بسته به شدت این عوامل موثر، میزان بوی بد هوا متغیر خواهد بود. پس اگر می خواهید بدانید که چرا کولر گازی بوی نامطبوع پخش میکند ؟ چرا کولر گازی بوی بد می دهد؟ در ادامه این مقاله آموزشی همراه ما باشید تا از دلایل انتشار بوی نامطبوع کولر گازی آگاه شوید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

حال افراد غالبا برای چرا کولر گازی بوی نامطبوع پخش می کند؟ عبارت های زیر را جست و جو می کنند:

 • بوی بد کولر گازی اسپلیت
 • علت بوی بد کولر اسپلیت گازی
 • بوی بد داکت اسپلیت
 • بوی اسپلیت
 • لوله تخلیه آب کولر گازی
 • آبریزش کولر گازی
 • علت تخلیه نشدن آب کولر گازی
 • چرا کولر گازی آب نمی دهد

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

جلوگیری از انتشار بوی بد کولر گازی و همچنین سرویس و تعمیر کولر گازی استاد سرما

 

نکته بسیار مهم در استفاده از کولر گازی این است که اگر به تمیز کردن و سرویس کولر توجه نکرده و فضای داخلی آن بو بگیرد، برطرف کردن این بود بسیار سخت است. لذا قبل از این که شاهد بوی نامطبوع کولر گازی باشید بهتر است به نگهداری آن اهمیت دهید. اما به هر حال این احتمال وجود دارد که علی رغم سرویس به موقع و تمیز کردن کولر، باز هم به دلایل غیر قابل پیش بینی، بوی نامطبوع کولر گازی برای شما به مرور زمان آزاردهنده می شود. در ابتدا لازم است به دنبال یافتن دلایل بوی نامطبوع کولر گازی بوده و سپس در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message]

   ثبت سفارش نصب و سرویس و تعمیر کولر گازی استاد سرما : ۰۹۱۲۳۴۴۹۹۳۶

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

علت بوی بد کولر گازی

 

 • محیط دارای مواد با بوی نامطبوع است

برخی از ساختمان ها در نزدیک دامداری ها قرار داشته و یا این که در هنگام شب، بوی فاضلاب در منطقه زیاد می شود. البته نوع کارایی ساختمان نیز بسیار مهم است برای مثال در آزمایشگاه ها، استفاده از دستگاه های کپی و… منجر به انتشار بوی بد در محیط می شود که این بو وارد کولر خواهد شد. این بو به مرور زمان با رطوبت موجود در اواپراتور پنل ترکیب شده و منجر به بوی نامطبوع کولر گازی می شود. لازم است بدانید که به دلیل ترکیب گاز با رطوبت، این بود در پنل داخلی کولر تثبیت شده و در صورتی که به زودی رفع نشود ماندگار خواهد شد.

 • عوامل میکروبی در داخل کولر رشد کرده اند

یکی از مهمترین دلایل بوی نامطبوع کولر گازی رشد قارچ ها و کپک ها در داخل کولر است. این اتفاق بیشتر در محیط های مرطوب همانند شمال کشور و یا استان های جنوبی که هوا در تابستان شرجی است، رخ می دهد. این موجودات میکروبی در کنداسیون در کویل های سرد کن ساکن شده و به مرور زمان رشد می کنند. تکثیر آن ها منجر به انتشار بوی نامطبوع کولر گازی خواهد شد. به همین دلیل است که اکیدا توصیه می کنیم قبل از راه اندازی کولر گازی در تابستان حتما آن را سرویس کرده و قسمت های داخلی را تمیز کنید.

 • ممکن است موجودی در پنل خارجی کولر مرده باشد

همانگونه که می دانید پنل خارجی کولر گازی باید در محیط بیرون نصب شود. شما در طول سال، تنها در تابستان از کولر استفاده کرده و تقریبا نیمی از سال، کولر خاموش است. این مدت زمان، فرصت مناسبی برای ورود حشرات و موجودات کوچک به داخل پنل خواهد بود. حال تصور کند که این موجود در داخل پنل مرده و بدن آن ها فاسد شود. به محض روشن کردن کولر، بوی نامطبوع کولر گازی به حدی اذیت کننده می شود که باید سریعا آن را خاموش کنید.

کثیف بودن فیلتر کولر گازی از دیگر دلایل بوی نامطبوع کولر گازی است. این فیلتر باید ذرات معلق، آلاینده ها و مواد موجود در هوا را جذب نماید تا هوای تصفیه شده وارد ساختمان شود. به مرور زمان و در اثر تجمع این مواد بر روی فیلتر، نه تنها کارایی کولر افت کرده بلکه فیلتر بوی بدی را به خود می گیرد به حدی که با هر بار روشن کردن دستگاه، بوی نامطبوع کولر گازی به سرعت در هوا پخش می شود. لذا نه تها قبل از راه اندازی کولر بلکه در مدت استفاده از آن و در صورت پر شدن فیلتر، تعویض آن را انجام دهید.

 • سینی تخلیه، جلبک گرفته است

در صورتی که متوجه شدید هیچ کدام از موارد فوق در بوی نامطبوع کولر گازی نقشی ندارند، به سراغ سینی تخلیه بروید. اگر آب راکد باشد به مرور زمان جلبک ها داخل ان رشد خواهد کرد. سینی تخلیه این شرایط را به خوبی فراهم می کند. لذا تشت را به دقت بررسی کرده و حتما با آب و سرکه بشویید. سرکه به راحتی می تواند عوامل میکروبی را از بین ببرد.


روش های رفع بوی نامطبوع کولر گازی :

قبل از هر چیز لازم است بدانید که وجود ر منجر به بیماری هایی همانند آلرژی، بو گرفتن ساختمان، کوتاه شدن عمر وسیله، کاهش قدرت خنک کنندگی کولر و حتی افزایش میزان مصرف برق در خانه خواهد شد لذا رفع این بو، در اولویت قرار دارد. اگر کولر شما بوی بدی دارد به این معنا نیست که از این پس نمی توانید از آن استفاده کنید بلکه کافی است مراحل زیر را انجام دهید تا بوی نامطبوع کولر گازی برطرف گردد:

 • علت بوی نامطبوع کولر گازی را بیابید

شما در ابتدا باید به دنبال دلایل بوی نامطبوع کولر گازی باشید و بعد نسبت به رفع آن اقدام کنید. چرا که اگر به هر طریق بتوانید کمی از این بو را کم کنید ولی علت بو همچنان پابرجا باشد، باز هم این مشکل بدتر از قبل بروز می کند. در ابتدا توصیه می کنیم پنل خارجی کولر را باز کرده و تمامی قسمت های آن را بررسی کنید. در صورت یافتن حشره و یا حیوان مرده، وجود کپک و قارچ، وجود جلبک در تشت تخلیه و… پنل را از این عوامل پاک کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

 • تمیز کردن کویل ها

اکنون شما باید کویل ها را تمیز کنید و شاید این خود علت بوی بد در کولر گازی شما باشد. در بازار کف مخصوص برای این کار وجود دارد که با دستکش کویل را آغشته به کف نموده و نزدیک به ۱۵ دقیقه صبر کنید تا تمام آلاینده ها و موادی که بر روی کویل قرار گرفته است پاک شود. توجه داشته باشید زمانی که کویل را می شویید دقت کنید که آب تمیز و بدون هیچ گونه کف و کثافت از آن خارج شود در غیر این صورت نه تنها مشکل رفع نشده بلکه بوی نامطبوع کولر گازی را تشدید می کند.

 • تمیز کردن لوله کندانس لوله گازی

در این لوله به راحتی میکروب هایی مانند قارچ و کپک رشد خواهند کرد لذا باید لوله کندانس را به خوبی تمیز کنید. ساده ترین راه این است که آب را با فشار از داخل لوله رد کنید تا هر گونه آلاینده، میکروب و… که داخل آن وجود دارد از آن خارج شود.

 • تمیز کردن تشت تخلیه

همان گونه که بیان کردیم، در داخل تشت تخلیه به دلیل راکد بودن آب، محیط بسیار مناسبی برای رشد میکروب و جلبک ها خواهد بود که به مرور زمان بویی شبیه به کنار رودخانه ها به مشام می رسد. برای از بین بردن بوی نامطبوع کولر گازی باید تشت تخلیه را با دقت و با سرکه و جوش شیرین بشویید.

 • تعویض فیلتر هوا در کولر گازی

یکی از دلایل بوی نامطبوع کولر گازی کثیف بودن فیلتر است. در نتیجه قبل از راه اندازی کولر و حتی در مدت استفاده از کولر، حتما فیلتر را با دقت بررسی نموده و آن را تمیز کنید. حتی اگر می دانید علی رغم تمیز کردن فیلتر باز هم بوی نامطبوع کولر گازی رفع نمی گردد توصیه می کنیم که فیلتر را عوض کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_raw_html]JTVCZm9ybWluYXRvcl9mb3JtJTIwaWQlM0QlMjI4ODk3JTIyJTVE[/vc_raw_html][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text text_larger=”no”]

مشکل مربوط به بوی بد کولر گازی خود را به طور جزئی و مختصر در این فرم با ما به اشتراک بگذارید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نصب و سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در شهرک شهید بهشتی
مقاله قبلی

نصب و سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در شهرک شهید بهشتی

مقاله بعدی

نحوه عملکرد داکت اسپلیت

اجزای داکت اسپلیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.