علت نشتی آب داکت اسپلیت

خانه » علت نشتی آب داکت اسپلیت

امروزه یکی از سیستم‌های پرکاربرد در واحدهای تجاری و مسکونی داکت اسپلیت می‌باشد. در اکثر مواقع مشکلاتی اعم از نشتی آب داکت اسپلیت رخ می‌دهد که باید علت نشتی داکت اسپلیت جستجو شود. علت نشتی آب داکت اسپلیت معمولا ضربه خوردن لوله‌های آب و یا مسدود شدن راه آن‌ها و … می‌باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت کلی با علت نشتی آب داکت اسپلیت آشنا شوید. با این مقاله از استاد سرما همراه ما باشید .

علت نشتی آب داکت اسپلیت چیست؟

در برخی موارد که شما با این مشکل روبه رو می‌شود به این فکر می‌کنید که لوله آب ترکیده است و دستگاه نشتی می‌کند در صورتی که این تصور در بیشتر مواقع اشتباه است و علت اصلی آن سیستم تهویه مطبوع شما می‌باشد استاد سرما در نظر دارد در ادامه علت نشتی اب داکت اسپلیت را برای شما توضیح دهد.

علت نشتی آب داکت اسپلیت چیست؟

علت نشتی داکت اسپلیت و راه حل رفع آن

۱. اولین علت نشتی اب داکت اسپلیت می‌تواند خرابی و ایراد از ورودی آب گرم داکت اسپلیت باشد که در هنگام ورود آب چکه کرده و محیط اطراف خود را خیس می‌کند.
راه حل رفع این علت نشتی اب داکت اسپلیت برسی لوله‌ها و شیرهای ورودی است و در صورت مشاهده هرگونه نشتی درون آن‌ها باید آن قطعات تعویض و یا تعمیر شوند.

۲. یکی دیگر از علت نشتی اب داکت اسپلیت مسدود بودن شیلنگ‌های درین (شیلنگی که آب خروجی داکت اسپلیت را به بیرون هدایت می‌کند) می‌باشد.
برای رفع این مشکل باید شیلنگ را تعویض کنید و یا انسداد و گرفتگی آن را برطرف کنید.

۳. باز شدن ناگهانی درین پس از مدتی کار کردن که برای رفع این علت نشتی اب داکت اسپلیت می‌توانید به راحتی آن را ببندید.

۴. درست نصب نکردن یونیت داخلی و یا تراز نبودن آن هم یکی از مهم ترین علت نشتی اب داکت اسپلیت می‌باشد که راه حل رفع آن درست نصب کردن در مرحله اول می‌باشد.

۵. از دیگر علت نشتی اب داکت اسپلیت‌ها عایق نبودن لوله‌های انتقال آب به داکت اسپلیت می‌باشد.
چرا که در صورت عایق نبودن امکان یخ زدن آن‌ها وجود دارد و پس از گرم شدن و آب شدن یخ‌ها آب از آن چکه خواهد کرد.
راه حل رفع این علت نشتی اب داکت اسپلیت استفاده از لوله‌های عایق می‌باشد.

۶. در آخرین مرحله علت نشتی اب داکت اسپلیت احتمال کم بودن گاز داکت اسپلیت وجود دارد.
در صورت کم بودن گاز داکت اسپلیت درون لوله‌ها یخ زده و نمی‌تواند به درستی حرکت کند پس از مدتی که گرم شده و حرکت می‌کند و از لوله‌ها آب زیادی سرازیر می‌شود.
راه حل رفع این موضوع این است که گاز داکت اسپلیت مجددا شارژ شود.

نشتی آب داکت اسپلیت

علت نشتی داکت اسپلیت و راه حل رفع آن

تا این بخش شما را با بیشتر علت نشتی داکت اسپلیت و راه حل رفع آن آشنا کردیم در صورتی که دلیل نشتی آب داکت اسپلیت را پیدا نکردید می‌توانید از یک مرکز تخصصی تعمیر داکت اسپلیت کمک بگیرید.

عیب یابی داکت اسپلیت در تهران و البرز

در بخش قبل علت نشتی آب اسپلیت را به صورت واضح برای شما تعریف کردیم و در ادامه می‌خواهیم به عیب یابی چندتا از قسمت‌های نشتی آب داکت اسپلیت اشاره کنیم.
برای عیب یابی چند مشکل دیگر از داکت اسپلیت از جمله روشن نشدن، گرم نکردن، خنک نکردن و … می‌توانید به مقالات دیگر از جمله علت روشن نشدن داکت اسپلیت و … مراجعه کنید.
روشن نشدن داکت اسپلیت می‌تواند به دلیل وصل نبودن برق آن و یا در بدترین حالت سوختن کمپرسور داکت اسپلیت باشد.
یکی از علت‌های گرم نکردن می‌تواند از علت نشتی آب اسپلیت باشد و همان چکه کردن باعث شود که داکت اسپلیت محیط را گرم نکند.
از مجموع علت‌های خنک نکردن می‌توان به کثیف بودن فیلترها، به اتمام رسیدن گاز داکت اسپلیت و … اشاره کرد.
در صورتی که توانایی عیب یابی سیستم داکت اسپلیت خود را ندارید می‌توانید از ما کمک بگیرید فقط کافی است به صورت تلفنی و یا آنلاین سفارش خود را ثبت کنید.

عیب یابی داکت اسپلیت در تهران و البرز

دلیل نشتی آب داکت اسپلیت و راه حل رفع آن

علت نشتی آب داکت اسپلیت در برندهای مختلف

داکت اسپلیت‌ها در انواع برندهای مختلف در بازار موجود می‌باشد از جمله این برندها بکو، سامسونگ، ال جی، بوش، پاناسونیک،‌هایسنس، گری و … می‌باشد.
دلیل نشتی آب داکت اسپلیت در برندهای مختلف تفاوت چندانی با هم ندارد و با توجه به ساختار آن‌ها باید علت نشتی داکت اسپلیت‌ها انجام شود.
استد سرما مرکز تخصصی نصب، تعمیر و سرویس داکت اسپلیت‌ها و سایر سیستم گرمایشی و سرمایشی در استان‌های تهران، شیراز، رشت، گیلان، مشهد، البرز، اصفهان، گرگان، مازندران و … می‌باشد .
در صورتی که قصد دارید علت نشتی آب اسپلیت خود را پیدا کنید می‌توانید از تیم حرفه ای و کاربلد استاد سرما کمک بگیرید و از خدمات بی نظیر آن‌ها بهره مند شوید.

علت نشتی آب داکت اسپلیت در برندهای مختلف

علت نشتی آب داکت اسپلیت و راه حل رفع آن

مقاله قبلی

علت اتومات نکردن کولر گازی

مقاله بعدی

یونیت داخلی داکت اسپلیت

شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.