هواگیری داکت اسپلیت

خانه » هواگیری داکت اسپلیت
روش و نحوه سرویس و هواگیری داکت اسپلیت

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

داکت اسپلیت چیست؟ | هواگیری داکت اسپلیت چگونه انجام می شود ؟

داکت اسپلیت به نوعی از سیستم‌های سرمایشی گرمایشی گفته می‌شود، که از نظر سرمایشی مانند کولر گازی (اسپلیت) کار می‌کند (که برای هواگیری داکت اسپلیت بهتر است این مطلب را به طور کامل با ما همراه باشید) و از نظر گرمایشی به صورت کاملا متفاوت عملی می‌کند (برای راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت بهتر است تا مقاله مورد نظر آن را مطالعه کنید : راه اندازی سیستم گرمایش داکت اسپلیت) و آبی که از طریق موتور خانه یا پکیج گرم می‌شود درون آن جریان پیدا می‌کند و باعث گرم شدن آن می‌شود که قبل از راه اندازی برای فصل زمستان هوا گیری داکت اسپلیت باید انجام شود. داکت اسپلیت‌ها از دو قسمت درونی (هوا ساز) و بیرونی (کندانسور) تشکیل می‌شوند که قسمت هوا ساز آن درون سقف کاذب قرار گرفته و از آن برای سایر اتاق‌ها و مکان‌های دیگر کانال کشی می‌کنند.

[/vc_column_text][vc_column_text text_larger=”no”]

علت هوا گیری داکت اسپلیت

درباره علت هوا گیری داکت اسپلیت باید بگویم که یکی از اوامری است که باید انجام شود چرا که باعث عملکرد بهتر داکت اسپلیت در زمان کار کردن می‌باشد. هوا گیری داکت اسپلیت معمولا قبل از فصل سرد زمستان انجام می‌شود چرا که داکت اسپلیت برای گرم کردن محیط از آب گرم استفاده می‌کند و در صورتی که هوا گیری داکت اسپلیت انجام نشود امکان سرد شدن در فصل زمستان را دارد و همچنین می‌تواند علت روشن نشدن داکت اسپلیت هم باشد و به همین خاطر است که می‌گویند هوا گیری داکت اسپلیت باید انجام شود.

[/vc_column_text][vc_column_text text_larger=”no”]

نحوه و روش سرویس و هواگیری داکت اسپلیت چگونه انجام می شود ؟

در این بخش می‌خواهیم شما را با روش هوا گیری داکت اسپلیت آشنا کنیم در ادامه با استاد سرما همراه باشید.

قبل از هر کاری باید اصول ایمنی رعایت شود و همچنین وسایل مورد نیاز از جمله آچار فرانسه، آچار شش گوش و نشت یاب هم برای هواگیری داکت اسپلیت فراهم شوند.

۱. در مرحله ابتدایی هوا گیری داکت اسپلیت باید لوله کشی‌ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که نشتی ندارند.

۲. سوپاپ شیر را با استفاده از آچار شش گوش باز کرده و تا ده ثانیه منتظر بمانید تا گاز آن خارج شود و سپس دوباره آن را ببندید.

۳. لوله‌های گاز را بررسی کنید در صورتی که نشتی داشتند آن‌ها را محکم کنید و در صورتی که نشتی آن‌ها برطرف نشد از تعمیر کاران کمک بگیرید.

۴. در مرحله بعدی هوا گیری داکت اسپلیت باید سوپاپ سه طرفه را باز بگذارید تا هوای درون آن  خارج شود.

۵. در این مرحله باید پین مرکزی سوپاپ را به داخل فشرد و پس از چند ثانیه آن را رها کنید و این کار را چندین بار انجام خواهید داد تا به صورت کلی هواگیری داکت اسپلیت انجام شود.

در مرحله آخر باید سوپاپ سه طرفه را که پیچ و مهره‌های آن را باز کردید ببندید و زمانی که مطمئن شدید هوا گیری انجام شده است می‌توانید داکت اسپلیت را روشن کنید.

[/vc_column_text][vc_column_text text_larger=”no”]

نکات قابل توجه در هوا گیری داکت اسپلیت

در هنگام هوا گیری داکت اسپلیت هم مانند خدمات سایر دستگاه‌های دیگر باید چند نکته ایمنی رعایت شود که در ادامه برای شما توضیح داده خواهند شد. در اولین مرحله باید بگویم که داکت اسپلیت به صورت کلی با برق کار می‌کند ولی برای راه اندازی سیستم گرمایشی آن باید از آب گرم هم استفاده شود و زمانی که می‌خواهیم سیستم گرمایشی آن را، راه اندازی کنیم باید هوا گیری داکت اسپلیت انجام شود چرا که آب وارد دستگاه داکت اسپلیت می‌شود و باید بسیار مراقب باشیم همچنین بهترین راه حل این است که به صورت کلی داکت اسپلیت را از برق خارج کنیم تا از خطر برق گرفتگی در هنگام هوا گیری داکت اسپلیت در امان باشید.
در ادامه باید بگویم که در هنگام هوا گیری داکت اسپلیت آب خروجی آب جوش است و باید بسیار مواظب باشید که به وسیله آب جوش خارج شده از لوله‌های داکت اسپلیت نسوزید فاصله خود را رعایت کنید و همچنین نکات ایمنی را رعایت کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

تعمیرکار سرویس و تعمیر کولر گازی
مقاله قبلی

تعمیرکار سرویس و تعمیر کولرگازی

مقاله بعدی

مراحل نصب و طریقه راه اندازی داکت اسپلیت

مراحل نصب و طریقه راه اندازی داکت اسپلیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.