سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در محله ی جماران

خانه » سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در محله ی جماران

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در محله ی جماران

انتخاب کولر گازی برای خانه بسیار مهم است. سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در محله ی جماران تهران را با استاد سرما تجربه کنید. چرا که انتخاب کولر گازی برای خانه های با متراژ بالا، باید به درستی انجام شود و برای فضای خانه های بزرگ، کولر گازی با ظرفیت کم خریداری و نصب نشود. در صورت بروز این اشتباه، ممکن است دستگاه نتواند محیط خانه را به درستی خنک کرده و هوا را تهویه کند. لذا هنگام خرید کولر گازی حتما به این مسئله توجه کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید و بتوانید حداکثر استفاده را از کولر گازی به خصوص در فصل تابستان ببرید. اگر فضای مورد استفاده از ۱۰۰ متر مربع به بالا است دو راه حل پیش روی مشتری برای خرید است که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد.

[/vc_column_text][vc_column_text text_larger=”no”]

۱ – خرید یک کولر گازی با توان بالا

در این حالت باز می توان از مدلهای با چند پنل و یا یک پنل بزرگ استفاده کرد. در حالت اول به دلیل اینکه همه پنل ها از یک کمپرسور فرمان می گیرند و مثلا اگر کاربر بخواهد قسمت پذیرایی را خنک کند چون همه پنل ها به هم وصلند، اتاق های دیگر هم که پنل در آنها نصب است نیز خنک می شود و چون نیازی به این کار نیست اصلا برای مشتری نه از لحاظ قیمت کولر گازی و نه از لحاظ هزینه های برق و حتی تعمیرات و یا هزینه نگهداری دستگاه مقرون به صرفه نیست، حتی اگر کولر گازی اینورتر باشد.

در حالت دوم می توان یک کولر گازی با توان بالا خرید کرده و با کمک یک وسیله کمکی مانند پنکه جریان هوا را به تمامی فضاهای محل انتقال داد. این روش هم به دلیل اینکه باید برای خنک شدن سایر فضاها، در اتاق ها همیشه باز باشد اقبال زیادی شاید نداشته باشد.

۲ – می توان برای هر فضا بسته به متراژ آن یک داکت اسپلیت خرید

این روش نسبت به روش بالا به دلیل استقلال دستگاهها از همدیگر بسیار مقبول تر است. اگر چه شاید برای خرید هر دستگاه هزینه بیشتری باید پرداخت ولی به خاطر بهینه بودن استفاده از وسایل، در بلند مدت تمامی این هزینه با مصرف برق بسیار کمتر و هزینه نگهداری و تعمیرات اندک به راحتی جبران می شود.

بنابراین در چنین خانه هایی با متراژ بالا، توصیه می کنیم که حتما از چند داکت اسپلیت اسپلیت استفاده کنید. به خصوص اگر در نقاط گرم و خشک و یا گرم و مرطوب زندگی می کنید، در فصل تابستان براحتی می توانید در هر یک از نقاط خانه که هستید با روشن کردن دستگاه کولر گازی اسپلیت، همان اتاق یا سالن را خنک کنید و به این ترتیب علاوه بر استفاده بهینه تر از انرژی، شما و سایر افراد راحت تر خواهید بود و حتی در مدلهای جدید داکت اسپلیت می توانید جهت باد و شدت آن را هم به دلخواه خود تنظیم کنید.
البته پیش از خرید داکت اسپلیت برای خانه های بزرگ، باید به تک فاز بودن و یا سه فاز بودن کولر گازی توجه کرد و همچنین ظرفیت سرمایش آن. توصیه می کنیم در صورتی که می خواهید چند کولر گازی برای منزل تان خریداری و نصب کنید، حتما ظرفیت سرمایش آنها و اینکه برای چه محیطی با چه مساحتی، داکت اسپلیت (سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در محله ی جماران) چند هزار بی تی یو مناسب است را در نظر بگیرید تا بعدا بتوانید در فصل های مختلف سال در هر یک از بخش های خانه، براحتی از سرمایش آنها بیشترین استفاده را ببرید.
در طبقات مختلف ساختمان های مسکونی و یا خانه های بزرگ چند طبقه، استفاده از کولر گازی با ظرفیت های خاصی به ازای هر متر مربع، توصیه می شود. به این ترتیب که مثلا برای طبقات بالا و زیر پشت بام که در فصل های بهار و تابستان، آفتاب مستقیم به سقف آنها می تابد، کولر گازی با ظرفیت بالاتری نیاز است ولی برای طبقات وسط که گرمای آنها کمتر است، داکت اسپلیت با ظرفیت کمتر. از این رو توصیه می شود که به ازای هر متر مربع فضا در خانه های قرار گرفته در طبقات بالا و زیر پشت بام، ۶۰۰ الی ۸۰۰ BTU ظرفیت سرمایشی را در نظر بگیرید و در ازای هر متر مربع از طبقات متوسط ۴۰۰ الی ۶۰۰ BTU کافی است.
جهت آشنایی و اطلاع هر چه بیشتر شما علاقه مندان، جدول زیر نشان دهنده آمار و ارقامی است که می توانید جهت خرید چند داکت اسپلیت در خانه از آن استفاده کنید:
ظرفیت کولر گازی            حداکثر متراژ واحدهای زیر پشت بام برای کولر گازی                    حداکثر متراژ طبقات دیگر کولر گازی
۹۰۰۰                                                          ۱۵                                                              ۱۲
۱۲۰۰۰                                                        ۱۷                                                              ۲۲
۱۸۰۰۰                                                        ۲۵                                                              ۳۵
۲۴۰۰۰                                                         ۳۴                                                             ۴۵
۳۲۰۰۰                                                         ۴۵                                                             ۶۵
۴۵۰۰۰                                                         ۵۵                                                             ۷۵
۶۰۰۰۰                                                         ۷۵                                                             ۱۰۰   

[/vc_column_text][vc_column_text text_larger=”no”]

تعمیر و سرویس فوری داکت اسپلیت

اگر بخواهیم مقایسه ای بین کولر گازی و آبی جهت استفاده در مناطق مرطوب داشته باشیم، باید بگوییم نصب و شارژ و سرویس و تعمیر کولر گازی یکی از مراحل اصلی کار داکت اسپلیت  شماست و موارد زیر را می توانیم به عنوان مزایای خرید کولر گازی اسپلیت برای مناطق مرطوب (در برابر کولر آبی) نام ببریم:

•  کولر گازی اسپلیت فضای کمتری نسبت به کولر آبی اشغال می کنند. (غیر از بخش بیرونی یا یونیت خارجی که باید بیرون از محیط خانه یا محل کار نصب شود)
•  کولر گازی مصرف آب بسیار کمتری دارند.
•  کولر گازی اسپلیت از لحاظ بهداشتی بسیار بهتر است.
•  قدرت پرتاب باد و سرمایش کولر گازی از کولر آبی بسیار بیشتر است.
•  توان کولر آبی بطور میانگین در حدود ۵۰۰ وات ولی میانگین توان کولر گازی های جدید حدود ۲۰۰۰ وات است.
•  کولر گازی ها امکانات مناسبی چون کنترل از راه دور و فیلترهای مختلف تصفیه هوا دارند .
•  ممکن است کولر آبی موجب بروز برخی حساسیت ها و آلرژی ها در برخی افراد شوند.
•  در مناطقی که دچار آلودگی هوا و یا گرد و غبار هستند امکان استفاده از کولر آبی وجود ندارد.
•  با توجه به مصرف آب، هزینه کولر آبی نسبتا بالاست ولی کارایی چندانی ندارد.

با توجه به این نکات و دلایل دیگر امروزه تقریبا در بیشتر کشورهای جهان نسل کولر آبی منقرض شده و چه در نواحی مرطوب و چه خشک با میانگین دماهای مختلف، تقریبا کولر گازی بطور کامل جای آنها را گرفته است. (شاید تنها انتقاد مصرف کنندگان مصرف برق کولر گازی اسپلیت باشد که این مسئله نیز با توجه به رقابت بین شرکتها و برندهای سازنده جهت هر چه پایین تر آوردن مصرف انرژی، در حال برطرف شدن است)

حال که مشخص شد که کولر گازی بهترین گزینه است و عملا در فصل های مختلف سال هم نقش یک کولر خنک کننده و در فصل های سرد نیز نقش بخاری را می تواند به بهترین وجه ممکن ایفا کند، سئوالاتی در این رابطه پیش از خرید کولر گازی اسپلیت پیش می آید از جمله چه کولر گازی مخصوص مناطق گرمسیری است؟ و یا بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر و مرطوب کدام است و توسط چه برندهایی تولید می شود؟

در حال حاضر بهترین برندهای کولر گازی و اسپلیت هر ساله محصولات مختلف و متنوع خود را جهت استفاده در مناطق مختلف آب و هوایی جهان عرضه می کنند چرا که مشتریان آنها از کشورهای مختلف با مناطق مختلف آب و هوایی هستند. برای مثال در غرب و جنوب غربی آسیا طیف وسیعی از نواحی مختلف آب و هوایی وجود دارند از مناطق گرم و خشک گرفته تا مناطق گرم و مرطوب و از مناطق کوهستانی تا مناطق معتدل با آب و هوای مدیترانه ای. از این رو این شرکت ها و برندها نیز این مسئله را در نظر می گیرند و برای هر یک از این مناطق آب و هوایی در حالت کلی سه نوع کلاس کمپرسور کولر گازی تعریف کرده اند:

– T1 مناطق با آب و هوای معتدل
– T2 مناطق دارای آب و هوای سرد
– T3 مناطقی با آب و هوای گرمسیری

که البته در خصوص جزئیات فنی کولرهای گازی و نوع کپرسور آنها و همچنین سایر مشخصات فنی آنها هنگام خرید مطالب و نکات مفیدی را در مقالات آشنایی با انواع کمپرسور پیش از خرید کولر گازی و همچنین در راهنمای خرید کولر گازی آورده ایم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

البته بطور خلاصه می توان گفت که کولر گازی ها با هر یک از کمپرسورهای نام برده می توانند در مناطق مرطوب به خوبی مورد استفاده قرار گیرند و بازدهی عالی داشته باشند. اما در مجموع توصیه می شود که چنانچه برای مساحت بزرگ و میزان سرمایش زیاد می خواهید اقدام به خرید کولر گازی از بانه (و یا مراکز دیگر) کنید، بهترین حالت کولرهایی با کمپرسورهای اسکرول هستند ولی اگر سرمایش بسیار زیاد و یا فضای خیلی بزرگی در اختیار ندارید، کولر گازی هایی با کمپرسورهای پیستونی و روتاری نیز می توانند جوابگوی نیازهای شما باشند.

البته این نکته را هم پیش از خرید کولر گازی در نظر داشته باشید که کلاس آب و هوایی آنها بر روی برچسب انرژی نوشته شده است. میزان مصرف انرژی نیز با توجه به نوع برچسب آن اهمیت زیادی دارد. برچسب انرژی کولر گازی برای مناطق مرطوب نیز همانند نقاط دیگر اهمیت دارد چرا که نشان دهنده مقدار انرژی مصرفی این دستگاه های تهویه مطبوع است و همانطور که در بخش های گذشته و سایر مقالات اشاره کردیم، بهترین و بهینه ترین حالت +++A است.

مسئله تنظیم دما را هم نباید فراموش کرد. معمولا برای مناطق با آب و هوای مرطوب در ایام تابستان توصیه می شود که دمای کولر بین ۲۴ الی ۲۶ درجه سانتی گراد تنظیم شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

سرویس و تعمیر کولر گازی پنجره ای یا سرویس و تعمیر اسپلیت (نصب و شارژ و سرویس و تعمیر داکت اسپلیت دیواری) ؟ سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در محله ی جماران

شما قبل از اینکه برای مشاهده و خرید کولر گازی اقدام کنید باید بررسی کنید که کدامیک از انواع کولر گازی ها را می خواهید کولر گازی دیواری (اسپلیت) یا کولر گازی پنجره ای ؟  بسته به نوع اتاق و نیازهایی که مطرح است باید تهویه مطبوع مناسب را انتخاب نمود.اگر شما مستاجر هستید پیشنهاد ما به شما خرید کولر گازی پنجره ای می باشد چون حمل ونقل و نصب آن آسانتر می باشد ،تغییر مکان و انتقال مکرر اسپلیت دیواری جالب نیست حتی اگر ۲ یا ۳ سال یکبار انجام شود.
کولر گازی پنجره ای پر سرو صدا تر است در مقایسه با اسپلیت ها ،پس اگر توانایی مالی دارید خرید اسپلیت برای شما بهتر خواهد بود.
همچنین کولر گازی دیواری یا همان اسپلیت سریعتر اتاق و محیط را خنک تر می نماید چون درب باز شونده ی پهن تر و عریض تری دارد که در سکوت اینکار را انجام می دهد،مخصوصا اگر شما در نظر دارید اسپلیت اینورتر را خریداری نمایید از برندهای معروف مانند اجنرال،ال جی،سامسونگ به سختی صدایی از این اسپلیت ها به گوش شما خواهد رسید.
برای اطمینان از کارکرد خوب یونیت خارجی که شامل کمپرسور و کندانسور است بهتر آنست که  آنها را دز زیر سایه نصب نمود تا جریان هوا را بهتر انتقال دهند اگر چه شرط ضروری نیست.
همچنین اسپلیت دیواری بهره وری و طراحی زیباتری به نسبت کولر های پنجره ای دارد.اسپلیت دیواری در طولانی مدت هم پاسخگوی بهتری برای مشتریان بوده است.

راهنمای خرید کولر گازی پرتابل یا قابل حمل | سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در محله ی جماران

کولر گازی پرتابل نوع دیگری از داکت اسپلیت است که عملکردی مشابه کولرهای پنجره ای دارد با این تفاوت که کولر به طور کامل در داخل اتاق قرار می گیرد . یک لوله خروجی هوای گرم نیز از پشت دستگاه به بیرون وصل خواهد شد ( تقریبا مانند بخاری گازی) . محدودیت این نوع کولر ها میزان سرمادهی است . معمولا این کولر ها با توجه به قرارگیری کمپرسور در داخل دستگاه توان زیادی ندارد وفقط قابل استفاده در فضاهای کوچک می باشد. با ما برای سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در محله ی جماران در تماس باشید.

انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ و BTU | سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در محله ی جماران

در ادامه بحث نکات خرید کولر گازی می پردازیم به نکته حیاتی دیگر در انتخاب کولر گازی،که ظرفیت درست آن یا به اصطلاح BTU می باشد.خرید یک اسپلیت با ظرفیت پایین با توجه به نیازهای واقعی شما، یک ایده بد خواهد بود زیرا اسپلیت باید بیشتر کار کند تا دمای مورد نیاز شما را حفظ کند، در نتیجه مصرف انرژی بیشتری نسبت به همیشه مورد نیاز خواهد بود.
یا اگر شما یک اسپلیت با ظرفیت بیشتر در مقایسه با نیاز خود خریداری نمایید، نه تنها شما هزینه های انرژی بیشتری را باید پرداخت کنید، از طریق خنک کردن بیش از اندازه هیچکس احساس راحتی را یک اسپلیت به ما می دهد پیدا نخواهد کرد. همچنین اگر یک اسپلیت با ظرفیت بالا را برای یک فضای کوچک استفاده نمایید سبب ایجاد بوی ناخوشایند و نامطلوبی می شود که غیر قابل تحمل خواهد بود.
از اینرو انتخاب متراژ مناسب برای خرید اسپلیت امری واجب است.اغلب سوال می شود که متراژ مورد نظر را چگونه محاسبه کنیم.در زیر به این مسئله می پردازیم:
  • متراژ (متر مربع) ظرفیت (BTU/H)
  • ۱۰ تا ۲۰ —————– ۹۰۰۰
  • ۱۵ تا ۳۰ —————–۱۲۰۰۰
  • ۲۵ تا ۴۵ —————–۱۸۰۰۰
  • ۴۰ تا ۶۰ —————–۲۴۰۰۰
  • ۶۰ تا ۸۰ —————–۳۰۰۰۰

 

نکته ی مهم در راهنمای خرید کولر گازی: اگر شما در مکانی زندگی می کنید که آب و هوا در آنجا به شدت گرم است مثلا در تابستان دمای هوا بالای ۴۵ تا ۵۰ درجه می شود شما باید ۵۰۰۰ به ظرفیت کولر گازی تان اضافه نمایید.

برچسب انرژی کولر گازی و شارژ گاز کولر گازی

بزرگترین ترس مصرف کنندگان در هنگام خرید یک تهویه مطبوع، هزینه انرژی برای اجرای آن است. این یک سوال بسیار رایج است که به ذهن مشتری مبتدی می رسد، که چقدر برق در هر ماه مصرف می کند؟ یا چه نوع برچسب انرژی خریداری کنند ؟
حرف A نشانگر بیشترین بازدهی یعنی مصرف برق کم و هوای خنک تر و حرف G نشان دهنده کمترین میزان بازدهی یعنی مصرف برق زیاد و هوای نسبتا خنک دستگاه است. همچنین علامت اضافه یا پلاس (+)  مقابل حرف A نمایش دهنده میزان بالاتری از مصرف بهینه است که به صورت A +  و  A ++  نمایش داده میشود . بنابراین مناسب ترین برچسب انرژی در داکت اسپلیت اسپلیت همان برچسب انرژی A + و A ++  است.
در کولر های گازی بدون اینورتر بازده انرژی آنها به ندرت به A میرسد در حالی که در کولرهای گازی جدید که از گاز R410A و اینورتر در آنها بکار رفته است بازده عملکرد آنها تا ++A هم بالا می رود.این بدین معناست که کولرهای اینورتر مصرف انرژی بسیار کمتری به نسبت کولرهای پیستونی دارند.
با توجه به اینکه کولرهای گازی اینورتر دارای رده انرژی بالاتری ( برچسب انرژی A + و A ++ ) هستند توصیه اکید می کنم اگر بودجه کافی دارید حتما مدلهای اینورتر را خریداری نمایید چون در فاصله زمانی ۱ تا ۳ سال بازگشت سرمایه شما تضمین خواهد شد.
در نتیجه هرچه رتبه دستگاه بیشتر باشد، کارایی آن نسبت به میزان انرژی که مصرف می کند بیشتر می باشد.

امتیازات بهره وری انرژی (Energy Efficiency Ratings(EER) 

بسیاری از شرکت ها EER تهویه مطبوع خود را به عنوان یک دستاورد تبلیغاتی معرفی می کنند و سطح کارایی مدل های خود را نشان می دهند. اما صادقانه بگویم، من این نکته را با اهمیت نمی دانم.  EER با برچسب انرژی نسبت مستقیم دارد یعنی هرچه برچسب انرژی بالاتر EER نیز بالاتر خواهد بود. و تفاوت EER بین مدل های تولیدکنندگان مختلف حاشیه ای است. از این رو من اهمیت زیادی برای eer قائل نیستم و فکر می کنم ویژگیهای دیگر مهمتر باشند.

کولر گازی گرمایشی / سرمایشی مناسب تر است یا فقط سرمایشی ؟

اگر در شهری زندگی می کنید که زمستان های سرد و تابستانهای گرم دارد، داشتن یک سیستم تهویه مطبوع از مهمترین ضروریات زندگی است.
معمولا به دلیل کاهش هزینه ، بیشتر افراد کولر گازی سرمایشی می خرند و از خرید کولر سرد و گرم خودداری می کنند.دلیل دیگر نداشتن تجربه در زمینه گرم شدن محیط توسط سیستم تهویه مطبوع است.آیا کولر گازی می تواند باعث گرم شدن محیط شود ؟
جواب بله است،اگر در منزل کولر گازی از نوع گرمایشی سرمایشی داشته باشید ، برایتان تفاوتی ندارد هوای بیرون چگونه است (سرد است یا گرم) چون در هر صورت هوای خانه شما بسیار دلپذیر است.
پس توصیه می کنیم مدل گرمایشی و سرمایشی را تهیه کنید تا در هر دو فصل قابل استفاده باشد .االبته بستگی به شهری که در آن زندگی می کنید دارد.
همچنین،کولر گازی در زمستان برای گرمایش بازدهی بیشتری دارد، زیرا در مقایسه با بخاری های اتاق صرفه جویی زیادی در انرژی می کند، که با سطح ثابت گرمایشی با سطح ثابت مصرف انرژی اجرا می شود. بنابراین، تهویه مطبوع گرم و سرد در مقایسه با یک بخاری گرم بسیار کارآمد است و دامنه ی بسیار بیشتری از اتاق شما را برای حرارت یکنواخت در زمستان پوشش می دهد.

امکاناتی از داکت اسپلیت که نباید خرید کولر گازی فراموش کنید

اکثر مشتریان تازه وارد تهویه مطبوع به سختی به ویژگی هایی که شرکتها ارائه می دهند نگاه می کنند. برخی از ویژگی های قابل توجه مانند Mosquito Away توسط LG، فیلتر PM2.5 در Daikin یا پاناسونیک، تمیز کردن خودکار فیلتر توسط هیتاچی وجود دارد.
با این حال در درازمدت ویژگی چرخش به چهار طرف چپ،راست،بالا،پایین بیشتر موردتوجه خواهد بود برخی از شرکتها به این ویژگی خنک کننده ۳ بعدی (۳D) هم می گویند.

سایر ویژگی های مهم در راهنمای خرید کولر گازی و راهنمای شارژ داکت اسپلیت 

ویژگیهای دیگری مثل  Quick cool, Jet cool, Himalayan cooling نامگذاری های متفاوتی هستند که شرکتهای مختلف برای محصولات خود به کار برده اند که باید به آنها توجه کرد.مثلا ویژگی خنک کننده سریع Quick cool برای زمانی که شما نیاز به خنک کننده سریع در محیط دارید که از موقعیت خارج از منزل با شرایط شدید هوا برخورد کرده اید مناسب است و می تواند سریع شما را به خواسته تان برساند.
اگر شما در مکانی زندگی می کنید که پشه ها برای شما دردسر ایجاد کرده اند، یک ویژگی مانند Mosquito Away (دورکننده پشه) که فقط توسط کولر گازی LG ارائه می شود، در برخی از مدل ها مفید خواهد بود و این یک ترفند نیست، زیرا کارایی آن را در نسخه ی نمایشی Live by LG نشان داده شده است.
همچنین، داشتن فیلترهای هوا مانند فیلتر PM 2.5 یا ۳M در تهویه مطبوع گزینه خوبی است؛ با این حال، هزینه تهویه مطبوع را افزایش می دهد و اگر بودجه کافی ندارید به صرفه نیست.
یکی دیگر از قابلیت های جالب توجه این است که در صورت قطع برق، راه اندازی مجدد بصورت خودکار انجام شود. اکثر مردم این ویژگی را فراموش کرده اند و نباید این ویژگی را فراموش کنید!
رطوبت ساز، که فقط در مدل های بالا پیدا می شود، به دلایل بارانی و یا به افرادی که در مناطق نزدیک ساحل قرار دارند و با رطوبت بالا روبرو می شوند، مفید و بسیار مناسب است.
دکمه های درخشان و نور پس زمینه در صفحه نمایش کنترل از راه دور، مفید است، با این حال، صفحه نمایش با نور پس زمینه در اکثر مدل ها پیدا نمی شود، از این رو اهمیت زیادی ندارد.

آلیاژ بکار رفته در کندانسور مس یا آلومینیم داکت اسپلیت ؟

هنگامی که تحقیق خود را در مورد خرید کولر گازی آغاز می کنید، ممکن است فروشندگان کولر گازی به شما بگویند کندانسور مسی بهتر است و مدلهایی که شما انتخاب نموده اید دارای کندانسور آلومینیومی هستند.
کدام یک بهتر است ؟کندانسور مسی یا آلومینیومی ؟ نوع مسی بهتر است ولی نمی توان خرید یک اسپلیت را صرفا به خاطر اینکه کندانسور مسی دارد به کسی توصیه کرد.
به فرض اینکه آلومینیومی هم باشند این آلیاژهای آلومینیومی با مواد ضد زنگ پوشیده شده است (مهم نیست که آیا یک نام تجاری به آن اشاره می کند یا خیر، به طور پیش فرض توسط همه تولید کنندگان انجام می شود) و گفته شده است که از همان نوع آلیاژی است که در رادیاتور ماشین استفاده می شود. از این رو، این خازنها محکم هستند و برای سالها بدون هیچ گونه مساله ای ادامه خواهند داشت و این یک واقعیت است!
و رنگ های بکار رفته در پوشش ضد زنگ زدگی و خوردگی متفاوتند بعضی از آنها آبی ، بعضی از آنها سبز و بعضی شفاف هستند.از نظر بنده رنگها فقط ترفند بازاریابی است، چیزی بیشتر نیست. اگر نام تجاری واقعا پوشش ضد خوردگی را در نخی های کندانسور انجام ندهد، فقط به برند خود لطمه زده است.
نکات مهم در نصب کولر گازی و اسپلیت ها
در صورت خرید کولر گازی دیواری یا به اصطلاح اسپلیت حتما فاصله ی بین یونیت داخلی و خارجی را طبق استانداردها رعایت کنید و حداقل باید ۱۵ متر فاصله داشته باشند. اگر برای اولین بار است که اسپلیت خریداری می کنید حتما از فروشنده بخواهید که یک نمونه از اسپلیت را برای شما نمایش دهد و نحوه ی استفاده از امکانات و ویژگیهای آن را فرا بگیرید چون شاید امکاناتی داشته باشد که شما نحوه ی استفاده از این ویژگیها و فعال کردن شان را ندانید. این بسیار مهم است که بدانیم خدمات پس از فروش تولید کنندگان مختلف متفاوت هستند. مارک هایی مانند ال جی، اجنرال، سامسونگ و پاناسونیک در خدمات پس از فروش بهترین گزینه هستند. بدترین خدمات پس از فروش Voltas و Hitachi هستند. این شرکتها هر دو خدمات پس از فروش خود را به شرکتهای خصوصی منتقل کرده اند و مشتری راضی نیست.

نتیجه گیری برای نصب و شارژ و سرویس و تعمیر کولر گازی

امیدوارم مقاله راهنمای خرید کولر گازی برای شما عزیزان مفید بوده باشد خوشحال می شویم نظرات و تجربه های خود را در زمینه خرید کولر گازی با ما به اشتراک بگذارید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

مقاله قبلی

شارژ گاز داکت اسپلیت در محله ی جماران

مقاله بعدی

کدهای ارور و خطا انواع کولرگازی اسپلیت

ارور کولر گازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.