آیا کولر گازی نیاز به محافظ برق دارد

خانه » آیا کولر گازی نیاز به محافظ برق دارد
محافظ برق کولر گازی

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

آیا کولر گازی نیاز به محافظ برق دارد ؟ یا بهتر است بگوییم محافظ برق کولرگازی ضروریست ؟

 اهمیت استفاده از محافظ برق کولرگازی

مشکل نوسان برق و قطع و وصل های مکرر برق مشکلاتی در مورد استفاده از وسایل برقی از جمله کولر گازی را می تواند ایجاد کند که این خود باعث وجود ضرورت استفاده از محافظ برق کولر گازی دارد. این موضوع مخصوصا در زمان اوج مصرف برق یا زمانی که مصرف برق از حد نرمال عبور کند، می تواند منجر به آسیب دیدن وسایل برقی و یا حتی در صورت شدید بودن نوسان و تکرار مداوم این مشکل، باعث سوختن کولر گازی ما شود که می تواند خسارت مالی بسیار زیادی را به ما تحمیل کند.
قطعا برای حل این مشکل , استفاده از یک محافظ برق کولرگازی با کیفیت می تواند از کولرگازی شما در برابر نوسان برق محافظت کرده و این وسیله ارزشمند را که با توجه به افزایش قیمت ارز قیمت بسیار بالایی پیدا کرده را از آسیب دیدن حفظ کند.
قطعا بهترین محافظ کولر گازی , محافظی می باشد که متناسب با قدرت کولر و جریان عبوری از آن و نوع وردی وسیله شما باشد.اما معمولا در کنار محافظ کولر گازی بهتر است از کلید مینیاتوری هم برای این کار استفاده شود.
در ادامه به توضیح بیشتر در زمینه آموزش خرید محافظ کولر گازی خواهیم پرداخت. توجه کنید که معمولا محافظ کولرگازی دارای زمان تاخیر ۲۱۰ تا ۲۴۰ ثانیه ای می باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message]

در نظر داشته باشید که در این اوج بار مصرفی برق و قطعی های مکرر در نواحی مختلف شهر بزرگ تهران، استفاده از یک محافظ مخصوص کولر گازی شما بسیار می تواند شما را در برابر نیم سوز شدن ساختار داخلی برق کولر گازی اسپلیت شما را یاری داده و ایمن سازد.

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_cta h2=”تماس با کارشناس کولر گازی” h4=”ما در اسرع وقت برای شما بهترین خدمات نصب و سرویس کولر گازی را ارائه می دهیم.” txt_align=”center” add_button=”bottom” btn_title=”تماس با کارشناس نصب و سرویس : ۰۹۱۲۳۴۴۹۹۳۶″ btn_link=”url:tel%3A%2F%2F09123449936|||”]

کارشناسان استاد سرما در کمتر از یک ساعت در خدمت شما برای نصب و سرویس کولر گازی تان هستند.

[/vc_cta][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text text_larger=”no”]

انواع محافظ برق کولرگازی

محافظ های برق کولرگازی در مدل های متفاوتی با توجه به نوع ورودی تولید می شوند. البته مشخصات فنی آنها مشابه هم می باشد.

  1. محافظ برق کولر گازی سه شاخه ( ۲ شاخه همراه ارت ضخیم )
  2. محافظ برق کولرگازی ۲ شاخه معمولی ( غیر کتابی )

مشخصات فنی لازم در انتخاب محافظ برق کولرگازی

معمولا حداکثر جریان قابل تحمل توسط محافظ کولر گازی تا ۳۰ آمپر می باشد. ولتاژ برق شهری که معمولا در حد ۲۲۰ ولت می باشد و با توجه به در نظر داشتن توان کولر گازی که معمولا بر حسب واحد BTU بیان می شود می توان محافظ کولر گازی مناسب را انتخاب کرد.به طور مثال کولرگازی ۲۴۰۰۰ ( توان ۷ کیلووات ) حداکثر جریان عبوری ۱۲ آمپر بوده و مشکلی وجود ندارد.البته باید به این نکته توجه کرد که کولرگازی خانگی تکفاز می باشد. اما برای کولرگازی با BTU بالا یا کولرهای ۳ فاز یا داکت اسپلیت و … طبعا به محافظ های قوی تری نیاز داریم.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”8921″ img_size=”full” alignment=”right” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row]

علت آف شدن کولر گازی
مقاله قبلی

خاموش شدن کولر گازی

مقاله بعدی

نصب و سرویس و تعمیر کولر گازی در اتوبان بابایی شهرک شهپریان(البرز)

در اتوبان بابایی شهرک شهپریان(البرز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.